Úvodní stránka » Novinky » Další informace o BFB-3D

Přinášíme další informace o tiskárnách BFB-3D 3000, získané při návštěvě u výrobce minulý týden. Tiskárny nám byly představeny již v provozu ve speciální transparentní verzi, která dobře ukazuje celou mechaniku tisku. Povšiměte si umístění 3 tiskových náplní v základně tiskárny pod tiskovým stolem. Narozdíl od kitu RapMan je zde tedy tiskárna skutečně samostatné zařízení, žádný další prostor na stole již není potřeba.

Pohon osy Z se od kitu RapMan postatně liší, jak vidíte v zadní části obrázku. Je zde řešen pomocí samostatného šroubu pohonu, který nemá metrickou šroubovici, ale  trapézový závit v broušené tyči. Pohyb osy Z je pak plynulejší a umožňuje dosažení vyšší rychlosti i přesnosti tisku.

Celá konstrukce tiskárny je spojena pomocí rohových broušených válců. Toto řešení zajišťuje více než dostatečnou tuhost celé konstrukce i bez křížových výztuží, použitých v kitu RapMan 3.1. Výsledkem je pak výrazně lepší přístup k samostatnému tiskovému stolu.

Z podobných válců jsou zde pak vytvořeny i pojezdy os X a Y, opět osazené lineárními ložisky a hnané pomocí ozubených řemenů. Veškerá vedení materiálu a kabelů jsou řešena pomocí plastových vodících řetězů. Materiál je pak k tiskovým hlavám veden horizontálně. Toto řešení eliminuje potřebu dlouhé vertikální smyčky, jaká je použita u kitu.

Novinky

14. 10. 2013

Nový inovovaný FabbsterG

Rádi bychom Vám představili novou inovovanou tiskárnu Fabbster-G. Nejdůležitější změnou je integrace planetové převodovky 1:7 na osu Z, což umožňuje tisk vrstev o síle pouhých 12 mikrometrů! Další změnou je pak instalace koncových spínačů na všechny osy stroje. Ostatní změny jsou pak určeny pro připojení připravovaných rozšiřujících kitů.

15. 7. 2013

Předváděcí akce 3D tiskáren FABBSTER v Praze

Nová prodejna v PRAZE Vás zve!

Rádi bychom Vás pozvali do naší nově otevřené prodejny v pražském obchodním centru PARK HOSTIVAŘ. Přímo na prodejně jsme pro Vás připravili 3 3D tiskárny FABBSTER...

13. 9. 2012

Care Kit pro Fabbster

Care KIT pro tiskárnu Fabbster

Vážení majitelé kitu Fabbster, máme pro Vás aktualizaci pro tisk z tyčinek a nové topné stoly. Čtěte dále....

archív

4ISP spol. s.r.o., Za Stodolou 144, 251 01 Modletice +420 724 833 773 29030447 DIČ CZ-29030447 cctv-4isp