Úvodní stránka » Fabbster je tady

FABBSTER je zde....

Vážení zákazníci,

na konci února jsme ukončili spolupráci s dodavatelem tiskáren RapMan a BFB-3D 3000. Náš dvouletý distribuční kontakt skončil a naše společnost se stala součástí holdingu Fruth Innovative Technologien. Do této společnosti patři i firma Sintermask, zabývající se již mnoho let vývojem 3D tiskáren a systémů pro zakázkovou výrobu. V současné době byl dokončen vývoj 3D tiskárny Fabbster a my Vám ji s potěšením můžeme nabídnout....

     Jedná se o první průmyslově vyráběnou tiskárnu v dané cenové hladině na světě. Je dodávána formou velmi snadno sestavitelného kitu, který obsahuje veškeré komponenty, potřebné pro zprovoznění tiskárny. Řídící jednotka nevyužívá žádný univerzální řídící modul, ale byla plně navržena výhradně pro tuto tiskárnu. Díky využití SD karet pro přenos tiskových dat může tiskárna pracovat plně autonomně bez připojení k počítači. Řídící jednotka je již od první chvíle připravena na budoucí rozšiřující kity další tiskové hlavy, řešení pro tisk větších objektů či topný stůl, protože umožňuje plnou kontrolu až osmi krokových motorů, čtení teploty z 8-mi tepelných čidel (Nejsou použity levné ale nepřesné tepelné odpory, ale profesionální termocouplery typu J) a spínání výkonových výstupů.  

     Elektronika samotná by byla bezcenná bez kvalitního software -  a ten je právě jedním z největších výhod tiskárny Fabbster. Kromě již zmiňované společnosti Sintermask patří do rodiny F.I.T. také softwarová firma Netfabb, která posledních 8 let pracuje na vývoji software pro 3D tiskové technologie. Tato společnost dodává softwarová řešení pro 3D tisku a zakázkové výroby pro celou řadu odběratelů. Z těch nejvýznamějších můžeme jmenovat například firmu Materialise, ale i úzkou spolupráci s vývojovým centrem BMW, čí výrobcem obuvi NIKE. K 3D tiskárně Fabbster je dodáván SW Netfabb ve spojení s modulem Fabbster Engine, určeným pro tvorbu tiskových souborů v nejvyšší kvalitě. Software je dodáván se základními tiskovými styly v 5-ti úrovních, nicméně zákazník si může vytvářet i další druhy tisku, stejně jako definovat nové materiály či postupy.

     Ani mechanické řešení celého stroje nezaostává za zbytkem technického provedení. Pro zajištění optimální tiskové kvality musí být samozřejmě konstrukce dostatečně tuhá, pojezdy přesné a přitom bez změn v odporu. Tyto požadavky byly více než dostatečně splněny díky speciálně navrženému systému kazet C-12 z polyamidu PA-6, který je dobře znám z automobilového průmyslu. Díky přesné technologii vstřikování je sestavení tiskárny velmi jednoduché a i zákazník bez zkušeností se systémem je schopen uvést tiskárnu do provozu během cca 4 hodin. Veškerá vedení jsou realizována pomocí broušených kalených tyčí 12mm a kvalitních uzavřených lineárních ložisek. Pohyb je od krokových motorů přenášen pomocí ozubených řemenů s kevlarovou výplní.

     Unikátní řešení se skrývá i v tiskové hlavě - extruderu. Ten byl speciálně navržen pro použití jak se standartním 3mm materiálem, tak pro zcela novou formu materiálu, dodávaného ve tvaru ouzubených tyčinek se zámky na koncích. U běžné výroby materiálu ve formě návinu s kruhovým průřezem se tisková kvalita výrazně snižuje vzhledem k nemožnosti udržení přesného průměru. Naproti tomu - materiál ve formě tyčinek, které se za sebe automaticky zapojují v podavači, je vyráběn vstřikováním plastů do freonem chlazené formy. Tato technologie zaručuje naprosto přesný a vždy shodný tvar ozubené tyčinky. Díky tomu lze přesně definovat a řídit množství vytlačovaného materiálu z tiskové hlavy, což opět posouvá kvalitu výsledného výtisku na znatelně vyšší úroveň. Přitom cena takto dodávaného materiálu se výrazně neliší od ceny návinu na špulkách (Tedy cca 1.200 - 1.600 Kč/kg)

     Další příjemnou zprávou pro zájemce je překvapivě i cena, která byla stanovena na příznivých 31.250 Kč bez DPH. Aktuálně (4.5.2012) je několik volných kusů tiskáren skladem, ale z dlouhodobého hlediska ještě očekáváme bohužely výpadky dodávek. Německé centrum v současné době dodává cca 150 ks tiskáren každý týden, v průběhu Června bude tato kapacita navýšena na 300 ks týdně. Přestože jsme součástí F.I.T. dostaneme během nejbližších 3 měsíců, na které je výroba vyprodána, pro ČR pouze 60 ks....

     Pro zájemce samozřejmě tiskárnu rádi předvedeme na naší centrále Úvalech u Prahy po telefonické dohodě.

Tiskárnu Fabbster si můžete objednat přes náš webshop cnc.inshop.cz

Pro další informace Vám doporučujeme následující odkazy:


Stránky projektu Fabbster - Anglicky

Stránky projektu Fabbster - Německy

Fabbster @ Facebook

Fabbster @ Twitter

Fabbster WIKI - Manuály pro sestavení a software

Forum uživatelů


Nebo kontatujte náš tým na speciální adrese fabbster@4isp.cz

Novinky

14. 10. 2013

Nový inovovaný FabbsterG

Rádi bychom Vám představili novou inovovanou tiskárnu Fabbster-G. Nejdůležitější změnou je integrace planetové převodovky 1:7 na osu Z, což umožňuje tisk vrstev o síle pouhých 12 mikrometrů! Další změnou je pak instalace koncových spínačů na všechny osy stroje. Ostatní změny jsou pak určeny pro připojení připravovaných rozšiřujících kitů.

15. 7. 2013

Předváděcí akce 3D tiskáren FABBSTER v Praze

Nová prodejna v PRAZE Vás zve!

Rádi bychom Vás pozvali do naší nově otevřené prodejny v pražském obchodním centru PARK HOSTIVAŘ. Přímo na prodejně jsme pro Vás připravili 3 3D tiskárny FABBSTER...

13. 9. 2012

Care Kit pro Fabbster

Care KIT pro tiskárnu Fabbster

Vážení majitelé kitu Fabbster, máme pro Vás aktualizaci pro tisk z tyčinek a nové topné stoly. Čtěte dále....

archív

4ISP spol. s.r.o., Za Stodolou 144, 251 01 Modletice +420 724 833 773 29030447 DIČ CZ-29030447 cctv-4isp