Materiály HDPE,LDPE či PP nelze doporučit pro běžné použití vzhledem k jejich nízké přilnavosti k akrylátovému tiskovému stolu a náročnosti na nastavení tiskárny. Přesto je můžete využít v některých speciálních případech, věnujte však pozornost nastavení v dalších odstavcích.

 

HDPE - High Density Polyethylene - je středně tvrdý materiálo, dodávaný pouze v bílé barvě. Materiál se začíná tavit při teplotě kolem 200 °C, běžná tisková teplota se pak pohybuje na úrovni cca 220-225°C. Pozor - při dosažení hodnoty cca 235 °C se HDPE začíná v hlavě tiskárny přehřívat a dochází k jeho pomalému hoření. Výsledný popel smíchaný s nespáleným materiálem vytváří hustou černou hmotu, kterou již není možné znovu roztavit. V tomto případě je potřeba topnou hlavu odpojit a po vychladnutí opatrně vyčistit.

LDPE - Low Density Polyethylene - trpí stejnými problémy jako HDPE, navíc se nám však přidává ještě problém s udržením tlaku v tiskové hlavě. LDPE je velmi měkký plast, který není šroub extruderu schopen vhodně pohánět. Dochází k jeho prokluzování.

PP - PolyPropylene - Tento materiál netrpí stejnými problémy jako Polyethyleny, a vypadá pro budoucí použití velmi slibně. Bohužel i v tomto případě platí, že raft nepřilne k tiskovému stolu. V současné době hledáme vhodný materiál pro tiskový stůl při použití PP.

Novinky

14. 10. 2013

Nový inovovaný FabbsterG

Rádi bychom Vám představili novou inovovanou tiskárnu Fabbster-G. Nejdůležitější změnou je integrace planetové převodovky 1:7 na osu Z, což umožňuje tisk vrstev o síle pouhých 12 mikrometrů! Další změnou je pak instalace koncových spínačů na všechny osy stroje. Ostatní změny jsou pak určeny pro připojení připravovaných rozšiřujících kitů.

15. 7. 2013

Předváděcí akce 3D tiskáren FABBSTER v Praze

Nová prodejna v PRAZE Vás zve!

Rádi bychom Vás pozvali do naší nově otevřené prodejny v pražském obchodním centru PARK HOSTIVAŘ. Přímo na prodejně jsme pro Vás připravili 3 3D tiskárny FABBSTER...

13. 9. 2012

Care Kit pro Fabbster

Care KIT pro tiskárnu Fabbster

Vážení majitelé kitu Fabbster, máme pro Vás aktualizaci pro tisk z tyčinek a nové topné stoly. Čtěte dále....

archív

4ISP spol. s.r.o., Za Stodolou 144, 251 01 Modletice +420 724 833 773 29030447 DIČ CZ-29030447 cctv-4isp