Úvodní stránka » Novinky » Heated bed

Vážení zákazníci,s radostí Vám oznamujeme že od dnešního dne je k dispozici první z mnoha chystaných modulů pro tiskárnu RapMan 3.1 - vyhřívaný tiskový stůl. Tento stůl přináší řadu nových možností, které jsou popsány v následujícím článku.

Tisk bez Raftu

Tiskový stůl je vybaven speciální kaptonovou vrstvou, která je na desku vyhřívání tlakově laminována již při výrobě. Při zajištění vhodné a konstantní teploty tiskový materiál k desce přilne velmi pevně, proto není nutné při tisku využívat raft - tedy základní mřížku - která je z finálního výtisku velmi obtížně odstranitelná.

Tisk bez kroucení výtisku

Další velkou výhodou je výrazné omezení kroucení výtisku při samotném tisku. Vyhřívaný stůl udržuje teplotu výtisku konstantní, což výrazně omezuje pnutí, vznikající při chladnutí tiskového materiálu.

Rychlejší tisk

Pevné připojení výtisku ke stolu umožňuje využívání rychlejších tiskových postupů při zachování vysoké kvality výsledku tisku.

 

Co je obsahem kitu

Kit topného stolu se skládá ze dvou základních částí. Nejdůležitější je samozřejmě samotný topný stůl, kterým se nahradí celá část tiskového stolu od pružin pro nastavení tiskové hladiny nahoru. V rámci dodávkystolu obdržíte jako bonus i speciální držáky tiskového stolu, které umožňují rychlé a přesné nastavení a vyrovnání stolu bez použití stranového klíče. Topný stůl je frézován z tepelně odolného materiálu Durasol, který zajištuje jeho dlouhou životnost. Samotná tisková topná deska je pak vytvořena z odolného sklolaminátu, potaženého již zmíněnou tiskovou vrstvou. Pod touto deskou je v tepelně vodivém gelu umístěn termistor, který se stará o udržování teploty tiskové plochy.


Druhou, neméně důležitou částí zarízení je pak krabička s elektronickými součástkami a zdrojem stolu. St§l je napájen samostatně, neboť původní zdroj tiskárny by nebyl schopen zajistit dostatečný výkon pro vytápění. Zařízení pracuje na bezpečném napětí 12V AC, které je vtvářeno elektronickým transformátorem s více než dostatečným výkonem 150W. Instalační krabice je určena k montáži ná základní boční výztuhu tiskárny:

Naleznete zde pouze jediný ovládací prvek - přepínač z režimu automatického řízení do režimu trvalého vytápění či předehřevu. Nařátí desky je velmi rychlé, proto předehřev z pravidla není využíván. Doporučujeme tedy přepínač ponechán v pozici AUTO.

O samotné řízení tiskového stolu se stará samotná elektronika tiskárny, která s touto možností ve verzi 3.1 počítá od samého začátku. Instalace je velmi snadná a zpočívá pouze v připojení 4 kontaktů v konektoru extruderu tiskárny. Jedná se o kontakty 7,10,21,25. Přesné zapojení naleznete ve stručném instalačním manuálu. Po připojení těchto 4 kontaktů již stačí tiskový stůl pouze připojit k napájení a instalace je hotova.

Pro využívání automatického režimu je třeba ještě aktualizovat firmware tiskárny. Pozor - v současné době je k dispozici pouze verze, podporující formát dat Binary G-Code, který je podporován aplikací Netfabb for RapMan. Firmware obdržíte společně s tiskovým stolem a během několika dnů i na našich www stránkách.

Ovládání stolu je velmi jednoduché. Po zapnutí tiskárny vyberete v menu položku Heated bed settings:

která vám zobrazí tabulku nastavení vytápění stolu. Zadáte požadovanou teplotu (pro PLA se jako nejvhodnější jeví teplota 86°C, pro ABS 100°C) Od této chvíle je stůl v provozu a bude udržovat nastavenou teplotu až do změny v této tabulce či vypnutí tiskárny.

V nové verzi Netfabbu, chystané na příští měsíc, bude již možnost zadat teplotu přímo v rámci tiskového souboru.

Sejmutí výtisku

Sejmutí výtisku z tiskového stolu po dokončení tisku je velmi snadné. Stačí tiskový stůl vypnout a nechat vychladnout, objekt po snižení teploty během několika málo minut "odskočí" od tiskového stolu. V žádném případě nepoužívejte špachtli, která může snadno poškodit tiskovou kaptonvou vrstvu.

Pro případ poškození kaptonové vrstvy máme k dispozici samotný snadno instalovatelný modul topné desky jako náhradní díl.

Věříme, že Vás tato novinka zaujme a potěší i přijatelnou cenou. Objednávejte v našem www obchodě. V brzké době bude k dispozici i další kit - modul pro zpřesnění v ose Z eliminující vliv metrického vedení na kvalitu výtisku.

Váš tým 4ISP s.r.o.

Novinky

14. 10. 2013

Nový inovovaný FabbsterG

Rádi bychom Vám představili novou inovovanou tiskárnu Fabbster-G. Nejdůležitější změnou je integrace planetové převodovky 1:7 na osu Z, což umožňuje tisk vrstev o síle pouhých 12 mikrometrů! Další změnou je pak instalace koncových spínačů na všechny osy stroje. Ostatní změny jsou pak určeny pro připojení připravovaných rozšiřujících kitů.

15. 7. 2013

Předváděcí akce 3D tiskáren FABBSTER v Praze

Nová prodejna v PRAZE Vás zve!

Rádi bychom Vás pozvali do naší nově otevřené prodejny v pražském obchodním centru PARK HOSTIVAŘ. Přímo na prodejně jsme pro Vás připravili 3 3D tiskárny FABBSTER...

13. 9. 2012

Care Kit pro Fabbster

Care KIT pro tiskárnu Fabbster

Vážení majitelé kitu Fabbster, máme pro Vás aktualizaci pro tisk z tyčinek a nové topné stoly. Čtěte dále....

archív

4ISP spol. s.r.o., Za Stodolou 144, 251 01 Modletice +420 724 833 773 29030447 DIČ CZ-29030447 cctv-4isp