Úvodní stránka » Produkty » Kit tiskárny RapMan 3.1

RapMan 3.1 - RapMan 3.1 Kit (normální) Tak jako většina průlomových myšlenek, i stavebnice tiskárny RapMan 3.1 vychází z jednoduchých principů. Výrobce využil standartní krokové motorky, které dnes již dosahují velmi vysoké přesnosti polohování, ke stavbě polohovacího stolu. Na rozdíl od systému běžně využívaného u CNC routerů, není zde pevný stůl, ale je polohovatelný v ose Z. Pro dostatečnou tuhost a tedy i přesnost posunu je využíváno 4 lineárních kluzných vedení tyčí, po kterých se stůl pohybuje. Pro pohon osy Z je využíváno systému krokového motorku, jehož pohyb je přenášen na sadu 4 závitových tyčí, tedy na jednu v každém rohu stolu. Díky kombinaci bezvůlových matek a samotných kvalitních šroubovic je pohyb v ose Z  přesný a plynulý.

Osy X a Y jsou již řešeny klasicky jako u kříčového stolu. Pro vedení jednotlivých os je použit podobný systém vedení jako u osy Z, doplněný však vysoce kvalitními lineárními ložisky, která snižují tření na minimum. K pohonu je pak využit ozubený řemen připojený na krokový motorek.

Nejdůležitější částí je pak tisková hlava - extruder. Extruder zajištuje přísun a tlakování materiálu, který je dodáván za přijatelnou cenu v mnoha variantách jak materiálových tak barevných. Plastový "drát" o průměru 3mm je pomocí hnacího šroubu tlačen do tiskové hlavy s přesně řízenou tavící teplotou. Pohon hnacího šroubu je opět zajišťován krokovým motorem, což umožňuje velmi přesně nastavit rychlost vytlačování materiálu z hlavy.

K tiskárně je volně k dispozici software SkeinForge, určený k tvorbě trasy tiskové hlavy. Vstupem pro tento program může být 3D objekt vytvořený pomocí kteréhokoliv běžného 3D programu. (Sami využíváme ke své práci program Rhinoceros 4.0 od společnosti McNeel North America). Objekt, uložený ve formátu STL, se načte do programu SkeinForge, následně je programově rozdělen na jednotlivé tiskové vrstvy. Pro každou vrstvu je pak vytvořena sekvence pohybů tiskové hlavy a rychlosti posunu materiálu, případně teploty tavné trysky. Výstupem programu je pak soubor G-code, který je třeba nahrát na SD kartu a tu zasunout do slotu v tiskárně. V přehledném menu si následně vyberete vytvořený soubor a spustíte tisk.

Samotné sestavení tiskárny není sice nikterak náročné, nicméně nejste-li si jisti je možné objednat celý kit již sestavený a odskoušený za příplatek 7.200 Kč. I tuto položku naleznete v našem www obchodě. Pokud si objednáte sestavení tiskárny, není třeba čekat na dokončení stavby. Vždy mám již předem několik kusů sestavených, které pouze čekají na své zákazníky.

Jestliže uvažujete o zakoupení tohoto kitu a nejste si jisti zda dokážete zařízení sestavit, doporučujeme Vám prostudovat plně lokalizované manuály pro stavbu a první zpuštění, které naleznete v sekci "Návody a programy". V případě jakéhokoliv dotazu nás neváhejte kontaktovat.

Novinky

14. 10. 2013

Nový inovovaný FabbsterG

Rádi bychom Vám představili novou inovovanou tiskárnu Fabbster-G. Nejdůležitější změnou je integrace planetové převodovky 1:7 na osu Z, což umožňuje tisk vrstev o síle pouhých 12 mikrometrů! Další změnou je pak instalace koncových spínačů na všechny osy stroje. Ostatní změny jsou pak určeny pro připojení připravovaných rozšiřujících kitů.

15. 7. 2013

Předváděcí akce 3D tiskáren FABBSTER v Praze

Nová prodejna v PRAZE Vás zve!

Rádi bychom Vás pozvali do naší nově otevřené prodejny v pražském obchodním centru PARK HOSTIVAŘ. Přímo na prodejně jsme pro Vás připravili 3 3D tiskárny FABBSTER...

13. 9. 2012

Care Kit pro Fabbster

Care KIT pro tiskárnu Fabbster

Vážení majitelé kitu Fabbster, máme pro Vás aktualizaci pro tisk z tyčinek a nové topné stoly. Čtěte dále....

archív

4ISP spol. s.r.o., Za Stodolou 144, 251 01 Modletice +420 724 833 773 29030447 DIČ CZ-29030447 cctv-4isp