Úvodní stránka » O 3D tisku » Software je základ

Základní volně šiřitelný software SkeinForge pro tiskárny RapMan nabízí celou řadu funkcí, i když uspořádanou v ne vždy přehledném rozhraní. Z toho si vzali tvůrci programu NetFab ponaučení a proto je ovládání NetFabu zcela odlišné. Přinášíme první screenshoty z betaverze programu. Komerční verze bude však k dispozici již v příštím týdnu.

1. V první části po spuštění programu je třeba jej pomocí automatickéhgo průvodce skalibrovat na Vaši tiskárnu. Software vytiskne několik testovacích objektů, u kterých následně pomocí posuvného měřítka změříte tloušťku stěny a další parametry:

2. Po dokončení kalibrace je software připravený k práci. Běžným způsobem natáhnete svůj 3D model.

Samotné natažení modelu je otázka maximálně 3 sekund. V pravé dolní části obrazovky vydíte 3 posuvníky, označené Cuts. Pomocí těchto posuvníků lze velmi snadno rozdělit modely větších rozměrů tak, aby byly tisknutelné na itskárně s nedostatečným rozměrem pro jejich vytvoření. Zadefinováním řezů dojde k přesnému rozdělení a výsledné objekty na sebe přesně pasují.

3. Nyní si objekt, či část získanou řezem, umístíte v grafickém rozhraní na virtuální tiskový stůl.

V levé dolní části pak vidíte výběr tiskového materiálu, možnost nastavení kvality tisku, typu podpory (i pomocí další tiskové hlavy) a vnitřních výplní. Při našem školení jsme tisklymodel sochy svobody nastavený na nejvišší rozlišení. Co bylo pro nás skutečným překvapením byla kvalita tisku, využívajícího napínání materiálu po vytlačení z tiskové hlavy. Měřením jsme zjistitli, že průměr vytlačovaného vlákna z hlavy s tryskou 0.4mm je v tomto případě pouhých 0.185mm! NetFabb samozřejmě patřičně upravil i další parametry, tedy především tloušťku vrstev (0.15mm) Výsledkem byla skutečně vynikající kvalita tisku. A vzhledem k tomu že hlava se při tisku v tomto případě pohybuje rychlostí 40 mm/sec, i rychlost byla srovnatelná s běžnou - hrubší kvalitou.

4. Dalším krokem je už pak výpočet samotných tras. U zobrazeného modelu porshe zabral přibližně 5 minut, pro srovnání SkeinForge tento model počítá 16 minut, a to s využitím běžné tiskové strategie 0.4mm/vrstva. Počet vrstev je pro netfab tedy 2.5x vyšší.

5. Posledním krokem je pak samozřejmě již uložení výsledného G-code na paměťovou kartu - a tisk...

Kromě výše uvedených vlastností obsahuje program NetFabb i další možnosti. Velmi kvalitně provedenou automatickou opravu STL souborů - doplnění a opravu chybějících částí. Dále pak škálování objektů, automatické optimální využití tiskové plochy při tisku většího množství objektů a podobně. Jeho největší síla však bezesporu spočívá v nečekaně vysoké kvalitě tisku díky speciálním tiskovým strategiím.

Cena programu byla stanovena na 3.190 Kč bez DPH

Novinky

14. 10. 2013

Nový inovovaný FabbsterG

Rádi bychom Vám představili novou inovovanou tiskárnu Fabbster-G. Nejdůležitější změnou je integrace planetové převodovky 1:7 na osu Z, což umožňuje tisk vrstev o síle pouhých 12 mikrometrů! Další změnou je pak instalace koncových spínačů na všechny osy stroje. Ostatní změny jsou pak určeny pro připojení připravovaných rozšiřujících kitů.

15. 7. 2013

Předváděcí akce 3D tiskáren FABBSTER v Praze

Nová prodejna v PRAZE Vás zve!

Rádi bychom Vás pozvali do naší nově otevřené prodejny v pražském obchodním centru PARK HOSTIVAŘ. Přímo na prodejně jsme pro Vás připravili 3 3D tiskárny FABBSTER...

13. 9. 2012

Care Kit pro Fabbster

Care KIT pro tiskárnu Fabbster

Vážení majitelé kitu Fabbster, máme pro Vás aktualizaci pro tisk z tyčinek a nové topné stoly. Čtěte dále....

archív

4ISP spol. s.r.o., Za Stodolou 144, 251 01 Modletice +420 724 833 773 29030447 DIČ CZ-29030447 cctv-4isp