Úvodní stránka » Novinky » Víc hlav víc ví....

A je to konečně tady - mám k dispozici první kity druhé tiskové hlavy pro tiskárnu RapMan 3.1. Druhá tisková hlava přidává kromě vícebarevného tisku především možnost tiskové podpory v místech, která není možné bez omezení tisknout na jednohlavém systému. Jedná se o ostré horizontální či negativní úhly v některých objektech, které způsobí že v dané vrstvě je část objektu na jednohlavé tiskárně tištěna "do vzduchu".

Jak to celé funguje? Je to prosté. Do první tiskové hlavy zavedete ABS materiál, ze kterého bude tištěn hlavní objekt. Do druhé hlavy se pak zavede PLA pro tvorbu tiskové podpory. Program (v tuto chvíli máme k dispozici na betatestování Skeinforge s tiskem na dvouhlavé tiskárně) automaticky zjistí kde je třeba tiskovou podporu vytvořit a v daných místech vytvoří výplň, tištěnou pomocí druhé tiskové hlavy. Po dokončení tisku se celý objekt ponoří do Hydroxidu Sodného (soudný louh). PLA je materiál v NAOH rozpustný, proto se odplaví. ABS je k louhu netečné, tato část tedy zůstane nedotčena.

Kromě PLA lze pro tisk podpor využít ještě další materiál - PVA. Jeho výhodou je rozpustnost ve vodě, neboť Hydroxid Sodný je těžko použitelný v oblasti školství. Zatím máme k dispozici pouze jedno balení PVA, materiál je ve vývoji.

Kit druhé tiskové hlavy bude k dispozici všem zájemcům během cca 14-ti dnů. Jeho cena byla stanovena na 4.640 Kč a lze jej připojit k jakékoliv tiskárně RapMan 3.1. Verze 3.0 bohužel nepodporuje více tiskových hlav.

Zařízení je novinkou i pro nás, zítra bude probíhat první zkušební výtisk, o výsledku Vás samozřejmě budeme informovat.

Novinky

14. 10. 2013

Nový inovovaný FabbsterG

Rádi bychom Vám představili novou inovovanou tiskárnu Fabbster-G. Nejdůležitější změnou je integrace planetové převodovky 1:7 na osu Z, což umožňuje tisk vrstev o síle pouhých 12 mikrometrů! Další změnou je pak instalace koncových spínačů na všechny osy stroje. Ostatní změny jsou pak určeny pro připojení připravovaných rozšiřujících kitů.

15. 7. 2013

Předváděcí akce 3D tiskáren FABBSTER v Praze

Nová prodejna v PRAZE Vás zve!

Rádi bychom Vás pozvali do naší nově otevřené prodejny v pražském obchodním centru PARK HOSTIVAŘ. Přímo na prodejně jsme pro Vás připravili 3 3D tiskárny FABBSTER...

13. 9. 2012

Care Kit pro Fabbster

Care KIT pro tiskárnu Fabbster

Vážení majitelé kitu Fabbster, máme pro Vás aktualizaci pro tisk z tyčinek a nové topné stoly. Čtěte dále....

archív

4ISP spol. s.r.o., Za Stodolou 144, 251 01 Modletice +420 724 833 773 29030447 DIČ CZ-29030447 cctv-4isp